Littelfuse Inc. 20KPA24A-B
Part No.:
20KPA24A-B
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
TVS DIODE 24VWM 41.2VC P600
Shipping
20KPA24A-B Information
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V
Voltage - Breakdown (Min):
26.81V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
41.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
490.3A
Power - Peak Pulse:
20000W (20kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)