Littelfuse Inc. 20KPA192A-B
Part No.:
20KPA192A-B
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
TVS DIODE 192VWM 309VC P600
Shipping
20KPA192A-B Information
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
192V
Voltage - Breakdown (Min):
214.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
309V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
65.4A
Power - Peak Pulse:
20000W (20kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)