Littelfuse Inc. 20KPA112A-B
Part No.:
20KPA112A-B
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
TVS DIODE 112VWM 182VC P600
Shipping
20KPA112A-B Information
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
112V
Voltage - Breakdown (Min):
125.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
182V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
111A
Power - Peak Pulse:
20000W (20kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)