2000522.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | 2000522 |
| Manufacturer | Option NV |
| Series | MSP400 |
| Package/Case | IoT Finished Device |
| Packaging | Box |
| Product Status | Active |
| Applications | - |
| Pressure Type | Vented Gauge |
| Operating Pressure | 250PSI (1723.69kPa) |
| Output Type | Analog Current |
| Output | 4 mA ~ 20 mA |
| Accuracy | ±0.5% |
| Voltage - Supply | 10V ~ 30V |
| Port Size | Male - 1/4" (6.35mm) NPT |
| Port Style | Threaded |
| Features | Amplified Output, Temperature Compensated |
| Termination Style | Cable/Wire Leads |
| Maximum Pressure | 500PSI (3447.38kPa) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | - |
| Supplier Device Package | - |
The following parts include "2000522" in Silicon Labs 2000522.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.