Vishay Sprague 199D475X9035C7V1
Part No.:
199D475X9035C7V1
Description:
CAP TANT 4.7UF 10% 35V RADIAL
Shipping
199D475X9035C7V1 Information
Packaging:
Bulk
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.217" Dia (5.50mm)
Height - Seated (Max):
0.458" (11.64mm)
Lead Spacing:
0.250" (6.35mm)