Vishay Sprague 199D334X9035A7V1E3
Part No.:
199D334X9035A7V1E3
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Radial
Description:
CAP TANT 0.33UF 10% 35V RADIAL
Shipping
199D334X9035A7V1E3 Information
Manufacturer:
Vishay Sprague
Series:
TANTALEX™, 199D
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35 V
Type:
Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Mounting Type:
Through Hole
Size / Dimension:
0.173" Dia (4.40mm)
Height - Seated (Max):
0.378" (9.61mm)
Lead Spacing:
0.250" (6.35mm)