Vishay Sprague 199D226X9010CZV1
Part No.:
199D226X9010CZV1
Description:
CAP TANT 22UF 10% 10V RADIAL
Shipping
199D226X9010CZV1 Information
Packaging:
Bulk
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.217" Dia (5.50mm)
Height - Seated (Max):
0.420" (10.67mm)
Lead Spacing:
0.125" (3.18mm)