Vishay Sprague 199D226X9010C6V1
Part No.:
199D226X9010C6V1
Description:
CAP TANT 22UF 10% 10V RADIAL
Shipping
199D226X9010C6V1 Information
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.217" Dia (5.50mm)
Height - Seated (Max):
0.458" (11.64mm)
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)