Vishay Sprague 199D105X9050B5V1
Part No.:
199D105X9050B5V1
Description:
CAP TANT 1UF 10% 50V RADIAL
Shipping
199D105X9050B5V1 Information
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):
Lead Spacing:
0.125" (3.18mm)