1860345W3A.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | 1860345W3A |
| Manufacturer | CML Innovative Technologies LTD |
| Series | - |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Can Replace Lamps | Multiple Miniature Screw Lamps |
| Size / Dimension | 0.394" Dia x 0.984" H (10.00mm x 25.00mm) |
| Wavelength | - |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 28V AC/DC |
| Base Type | Miniature Screw (E10) |
| Color | White, Cool |
| Millicandela Rating | 3300mcd |
| Configuration | Single |
| Applications | Incandescent Replacements, Indicator Lights |
The following parts include "1860345W3A" in Silicon Labs 1860345W3A.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.