Littelfuse Inc. 15KPA90CA-B
Part No.:
15KPA90CA-B
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
TVS DIODE 90VWM 145.6VC P600
Shipping
15KPA90CA-B Information
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Series:
15KPA
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
90V
Voltage - Breakdown (Min):
100.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
145.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
103.7A
Power - Peak Pulse:
15000W (15kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)