Littelfuse Inc. 15KPA78CA-B
Part No.:
15KPA78CA-B
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
TVS DIODE 78VWM 126.1VC P600
Shipping
15KPA78CA-B Information
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Series:
15KPA
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
78V
Voltage - Breakdown (Min):
87.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
126.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
119.7A
Power - Peak Pulse:
15000W (15kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)