Littelfuse Inc. 15KPA75A-B
Part No.:
15KPA75A-B
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
TVS DIODE 75VWM 122VC P600
Shipping
15KPA75A-B Information
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Series:
15KPA
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
75V
Voltage - Breakdown (Min):
83.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
122V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
123.8A
Power - Peak Pulse:
15000W (15kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)