Microchip Technology 15KPA60AE3/TR13
Part No.:
15KPA60AE3/TR13
Manufacturer:
Microchip Technology
Description:
TVS DIODE 60VWM 97.4VC P600
Shipping
15KPA60AE3/TR13 Information
Manufacturer:
Microchip Technology
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
60V
Voltage - Breakdown (Min):
67V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
97.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
155A
Power - Peak Pulse:
15000W (15kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)