Microchip Technology 15KPA54CAE3/TR13
Part No.:
15KPA54CAE3/TR13
Manufacturer:
Microchip Technology
Description:
TVS DIODE 54VWM 87.7VC P600
Shipping
15KPA54CAE3/TR13 Information
Manufacturer:
Microchip Technology
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
54V
Voltage - Breakdown (Min):
60.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
87.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
172.2A
Power - Peak Pulse:
15000W (15kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)