Littelfuse Inc. 15KPA51A-B
Part No.:
15KPA51A-B
Description:
TVS DIODE 51VWM 82.9VC P600
Shipping
15KPA51A-B Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
51V
Voltage - Breakdown (Min):
57V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
82.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
182.1A
Power - Peak Pulse:
15000W (15kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)