Littelfuse Inc. 15KPA48A-B
Part No.:
15KPA48A-B
Description:
TVS DIODE 48VWM 77.7VC P600
Shipping
15KPA48A-B Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
48V
Voltage - Breakdown (Min):
53.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
77.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
194.3A
Power - Peak Pulse:
15000W (15kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)