Littelfuse Inc. 15KPA45CA-B
Part No.:
15KPA45CA-B
Description:
TVS DIODE 45VWM 72.8VC P600
Shipping
15KPA45CA-B Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
45V
Voltage - Breakdown (Min):
50.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
72.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
207.4A
Power - Peak Pulse:
15000W (15kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)