Littelfuse Inc. 15KPA33CA-B
Part No.:
15KPA33CA-B
Description:
TVS DIODE 33VWM 54.7VC P600
Shipping
15KPA33CA-B Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
33V
Voltage - Breakdown (Min):
36.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
54.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
276.1A
Power - Peak Pulse:
15000W (15kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)