Littelfuse Inc. 15KPA30CA-B
Part No.:
15KPA30CA-B
Description:
TVS DIODE 30VWM 50.7VC P600
Shipping
15KPA30CA-B Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V
Voltage - Breakdown (Min):
33.51V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
50.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
297.8A
Power - Peak Pulse:
15000W (15kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)