Littelfuse Inc. 15KPA28A-B
Part No.:
15KPA28A-B
Description:
TVS DIODE 28VWM 47.5VC P600
Shipping
15KPA28A-B Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
28V
Voltage - Breakdown (Min):
31.28V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
47.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
317.9A
Power - Peak Pulse:
15000W (15kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)