Littelfuse Inc. 15KPA280A
Part No.:
15KPA280A
Description:
TVS DIODE 280VWM 454.5VC P600
Shipping
15KPA280A Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
280V
Voltage - Breakdown (Min):
312.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
454.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
33.2A
Power - Peak Pulse:
15000W (15kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)