Littelfuse Inc. 15KPA26CA-B
Part No.:
15KPA26CA-B
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
TVS DIODE 26VWM 44VC P600
Shipping
15KPA26CA-B Information
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Series:
15KPA
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
26V
Voltage - Breakdown (Min):
29.04V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
44V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
343.2A
Power - Peak Pulse:
15000W (15kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)