Littelfuse Inc. 15KPA24CA-B
Part No.:
15KPA24CA-B
Description:
TVS DIODE 24VWM 40.7VC P600
Shipping
15KPA24CA-B Information
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V
Voltage - Breakdown (Min):
26.81V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
40.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
371A
Power - Peak Pulse:
15000W (15kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)