Microchip Technology 15KPA240CAE3/TR13
Part No.:
15KPA240CAE3/TR13
Manufacturer:
Microchip Technology
Description:
TVS DIODE 240VWM 384.6VC P600
Shipping
15KPA240CAE3/TR13 Information
Manufacturer:
Microchip Technology
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
240V
Voltage - Breakdown (Min):
268.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
384.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
39.3A
Power - Peak Pulse:
15000W (15kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)