Littelfuse Inc. 15KPA22CA-B
Part No.:
15KPA22CA-B
Description:
TVS DIODE 22VWM 37.1VC P600
Shipping
15KPA22CA-B Information
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
22V
Voltage - Breakdown (Min):
24.57V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
37.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
407A
Power - Peak Pulse:
15000W (15kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)