Littelfuse Inc. 15KPA20CA-B
Part No.:
15KPA20CA-B
Description:
TVS DIODE 20VWM 34.3VC P600
Shipping
15KPA20CA-B Information
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
20V
Voltage - Breakdown (Min):
22.34V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
34.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
440.2A
Power - Peak Pulse:
15000W (15kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)