Littelfuse Inc. 15KPA18A-B
Part No.:
15KPA18A-B
Description:
TVS DIODE 18VWM 30.9VC P600
Shipping
15KPA18A-B Information
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
18V
Voltage - Breakdown (Min):
20.11V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
30.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
488.7A
Power - Peak Pulse:
15000W (15kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)