Littelfuse Inc. 15KPA180A
Part No.:
15KPA180A
Description:
TVS DIODE 180VWM 288.5VC P600
Shipping
15KPA180A Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
180V
Voltage - Breakdown (Min):
201.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
288.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
52.3A
Power - Peak Pulse:
15000W (15kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)