Littelfuse Inc. 15KPA17A-B
Part No.:
15KPA17A-B
Description:
TVS DIODE 17VWM 29.3VC P600
Shipping
15KPA17A-B Information
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
17V
Voltage - Breakdown (Min):
18.99V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
29.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
515.4A
Power - Peak Pulse:
15000W (15kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)