Littelfuse Inc. 15KPA150CA-B
Part No.:
15KPA150CA-B
Description:
TVS DIODE 150VWM 241.9VC P600
Shipping
15KPA150CA-B Information
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
150V
Voltage - Breakdown (Min):
167.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
241.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
62.4A
Power - Peak Pulse:
15000W (15kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)