Littelfuse Inc. 15KPA130A
Part No.:
15KPA130A
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
TVS DIODE 130VWM 208.3VC P600
Shipping
15KPA130A Information
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Series:
15KPA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
130V
Voltage - Breakdown (Min):
145.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
208.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
72.5A
Power - Peak Pulse:
15000W (15kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)