Littelfuse Inc. 15KPA110A-B
Part No.:
15KPA110A-B
Description:
TVS DIODE 110VWM 178.6VC P600
Shipping
15KPA110A-B Information
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
110V
Voltage - Breakdown (Min):
122.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
178.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
84.5A
Power - Peak Pulse:
15000W (15kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)