Microchip Technology 15KPA100AE3/TR13
Part No.:
15KPA100AE3/TR13
Manufacturer:
Microchip Technology
Description:
TVS DIODE 100VWM 161.3VC P600
Shipping
15KPA100AE3/TR13 Information
Manufacturer:
Microchip Technology
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
100V
Voltage - Breakdown (Min):
111.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
161.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
93.6A
Power - Peak Pulse:
15000W (15kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)