1221-2033.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | 1221-2033 |
| Manufacturer | Helicomm Inc. |
| Series | IP-Link™ |
| Package/Case | Module |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Discontinued at Digi-Key |
| Programmable | Not Verified |
| RF Family/Standard | 802.15.4 |
| Protocol | Zigbee® |
| Modulation | - |
| Frequency | 2.4GHz |
| Data Rate | 250kbps |
| Power - Output | 0dBm |
| Sensitivity | -94dBm |
| Serial Interfaces | JTAG, UART |
| Antenna Type | Integrated, Chip |
| Utilized IC / Part | - |
| Memory Size | 64kB Flash, 8kB RAM |
| Voltage - Supply | 3V |
| Current - Receiving | 55mA |
| Current - Transmitting | 55mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
The following parts include "1221-2033" in Silicon Labs 1221-2033.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.