Ohmite 106BA503KDS
Part No.:
106BA503KDS
Description:
RES 50K OHM 10% 10W AXIAL
Shipping
106BA503KDS Information
Packaging:
Box
Resistance:
50 kOhms
Tolerance:
±10%
Power (Watts):
10W
Operating Temperature:
-55°C ~ 230°C
Size / Dimension:
0.311" Dia x 6.126" L (7.90mm x 155.60mm)