Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | 102500021 |
| Manufacturer | Sigma Designs Inc. |
| Series | - |
| Package/Case | 52-TQFP |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Obsolete |
| Programmable | Not Verified |
| Type | TxRx + MCU |
| RF Family/Standard | General ISM < 1GHz |
| Protocol | - |
| Modulation | FSK |
| Frequency | 902MHz ~ 928MHz |
| Data Rate (Max) | 9.6kbps |
| Power - Output | 4dBm |
| Sensitivity | -96dBm |
| Memory Size | 32kB Flash, 2kB SRAM |
| Serial Interfaces | SPI, UART |
| GPIO | 15 |
| Voltage - Supply | 2.1V ~ 3.6V |
| Current - Receiving | 20mA |
| Current - Transmitting | 34mA |
| Operating Temperature | -35°C ~ 85°C |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Supplier Device Package | - |
The following parts include "102500021" in Silicon Labs 102500021.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.