Amphenol ICC (FCI) 10076266-123TLF
Part No.:
10076266-123TLF
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Category:
Edgeboard Connectors
Package:
Description:
CONN PCI EXP FMALE 164POS 0.039
Shipping
10076266-123TLF Information
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Series:
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Card Type:
PCI Express™
Gender:
Female
Number of Positions/Bay/Row:
Number of Positions:
164
Card Thickness:
0.062" (1.57mm)
Number of Rows:
2
Pitch:
0.039" (1.00mm)