Amphenol ICC (FCI) 10061404-10000TLF
Part No.:
10061404-10000TLF
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Category:
Edgeboard Connectors
Package:
Description:
CONN PCI EXP FMALE 140POS 0.039
Shipping
10061404-10000TLF Information
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Series:
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Card Type:
PCI Express™
Gender:
Female
Number of Positions/Bay/Row:
11; 38; 21
Number of Positions:
140
Card Thickness:
0.062" (1.57mm)
Number of Rows:
2
Pitch:
0.039" (1.00mm)