Walsin Technology Corporation WR12X100 JTL
Part No.:
WR12X100 JTL
Manufacturer:
Walsin Technology Corporation
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
RES 10 OHM 5% 1/4W 1206
Shipping
WR12X100 JTL Information
Manufacturer:
Walsin Technology Corporation
Series:
WR
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
10 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Composition:
Thick Film
Features:
Temperature Coefficient:
-200/ +400ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
1206
Size / Dimension:
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.030" (0.75mm)