Walsin Technology Corporation WR08X1501FTL
Part No.:
WR08X1501FTL
Description:
RES 1.5K OHM 1% 1/8W 0805
Shipping
WR08X1501FTL Information
Resistance:
1.5 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)