Walsin Technology Corporation WR06X470 JTL
Part No.:
WR06X470 JTL
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
RES 47 OHM 5% 1/10W 0603
Shipping
WR06X470 JTL Information
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Resistance:
47 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)