Walsin Technology Corporation WR06X3303FTL
Part No.:
WR06X3303FTL
Description:
RES 330K OHM 1% 1/10W 0603
Shipping
WR06X3303FTL Information
Resistance:
330 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)