Caddock Electronics Inc. USF340-20.0K-0.1%-5PPM
Part No.:
USF340-20.0K-0.1%-5PPM
Manufacturer:
Caddock Electronics Inc.
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Description:
RES 20K OHM 0.1% 1/3W RADIAL
Shipping
USF340-20.0K-0.1%-5PPM Information
Manufacturer:
Caddock Electronics Inc.
Series:
USF
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
20 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.333W, 1/3W
Composition:
Thick Film
Features:
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.750" L x 0.075" W (19.05mm x 1.91mm)
Height - Seated (Max):
0.395" (10.04mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
  • USF340-20.0K-0.1%-5PPM
  • USF340-20.0K-0.1%-5PPM PDF
  • USF340-20.0K-0.1%-5PPM Datasheet
  • USF340-20.0K-0.1%-5PPM Specifications
  • USF340-20.0K-0.1%-5PPM Images
  • Buy USF340-20.0K-0.1%-5PPM
  • USF340-20.0K-0.1%-5PPM Price
  • USF340-20.0K-0.1%-5PPM Distributor
  • USF340-20.0K-0.1%-5PPM Supplier
  • USF340-20.0K-0.1%-5PPM Wholesale
  • Include Parts
  • Popular Search
The following parts include "USF340-20.0K-0.1%-5PPM" in Silicon Labs USF340-20.0K-0.1%-5PPM.