YAGEO UDT23A15L02
Part No.:
UDT23A15L02
Manufacturer:
YAGEO
Category:
TVS Diodes
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Description:
TVS ESD, SOT-23, 15V, 30V, REEL
Shipping
UDT23A15L02 Information
Manufacturer:
YAGEO
Package/Case:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Series:
UDT23AXXL02
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
2
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
30V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
8A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
No
Applications:
USB
Capacitance @ Frequency:
0.8pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)