INPAQ Technology Co., Ltd TVU3V3U4S-DFN2510-10LDG
Part No.:
TVU3V3U4S-DFN2510-10LDG
Manufacturer:
INPAQ Technology Co., Ltd
Category:
TVS Diodes
Package:
10-UFDFN
Description:
TVS DIODE 3.3V 0.44PF DFN2510
Shipping
TVU3V3U4S-DFN2510-10LDG Information
Manufacturer:
INPAQ Technology Co., Ltd
Package/Case:
10-UFDFN
Series:
TVU
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Steering (Rail to Rail)
Unidirectional Channels:
4
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
3.3V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
4.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
7.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
6A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
Power Line Protection:
Yes
Applications:
DVI, HDMI, USB
Capacitance @ Frequency:
0.44pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TJ)