INPAQ Technology Co., Ltd TVU1240R1ADG
Part No.:
TVU1240R1ADG
Manufacturer:
INPAQ Technology Co., Ltd
Category:
TVS Diodes
Package:
10-UFDFN
Description:
ESD SUPPRESSORS ARRAY VDC 12V CP
Shipping
TVU1240R1ADG Information
Manufacturer:
INPAQ Technology Co., Ltd
Package/Case:
10-UFDFN
Series:
TVU
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
4
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
30V (Typ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
Power - Peak Pulse:
Power Line Protection:
No
Applications:
DVI, HDMI, Telecom, USB
Capacitance @ Frequency:
0.1pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C (TA)