INPAQ Technology Co., Ltd TVN3V3B1S-DFN1006-2LDG
Part No.:
TVN3V3B1S-DFN1006-2LDG
Manufacturer:
INPAQ Technology Co., Ltd
Category:
TVS Diodes
Package:
0402 (1006 Metric)
Description:
TVS DIODE 3.3V 14.2PF DFN1006
Shipping
TVN3V3B1S-DFN1006-2LDG Information
Manufacturer:
INPAQ Technology Co., Ltd
Package/Case:
0402 (1006 Metric)
Series:
TVN
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
3.3V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
6.6V (Typ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
8A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
11.5pF @ 1MHz
Operating Temperature:
150°C (TJ)