Vishay Sprague TR3E227K010C0070
Part No.:
TR3E227K010C0070
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
CAP TANT 220UF 10% 10V 2917
Shipping
TR3E227K010C0070 Information
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
70mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.170" (4.32mm)