Vishay Sprague TR3D335M050C0800
Part No.:
TR3D335M050C0800
Description:
CAP TANT 3.3UF 20% 50V 2917
Shipping
TR3D335M050C0800 Information
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
800mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)